KYIV ANIMAL RESCUE GROUP
ПОСПІШАЄ НА ДОПОМОГУ

KYIV ANIMAL RESCUE GROUP
ПОСПІШАЄ НА ДОПОМОГУ
Вже кілька років в Києві працює #Команда порятунку тварин в Києві. Це загін рятувальників тварин, що потрапили в надзвичайну ситуацію і не можуть вибратися з неї власними силами або за допомогою небайдужих людей, що не мають спеціальних навичок і спорядження. Проект існує на донації, але не відмовив жодній постраждалій тваринці: «вони будуть врятовані в будь-якому випадку, навіть якщо рятувальники працюватимуть безкоштовно», так формулює свою політику команда рятувальників на сторінці у Facebook.
ЯК ВСЕ ПОЧИНАЛОСЯ
«Команда» ще не була командою, коли у січні 2013 року її майбутній засновник Михайло Сторожук побачив у соцмережі пост про кота, що мерз на дереві в одному з районів Києва. Михайло – досвідчений спелеолог – вдало зняв постраждалого з висоти. Невдовзі вже інший котик потребував порятунку після трьох днів сидіння на сосні. Навесні Михайло відгукнувся на заклик допомогти мешканцям будинку на Виноградарі, де оселилися летючі миші. Кажани познайомили його з майбутньою дружиною, волонтеркою Любою Кравчук. Минуло трохи часу, і пара – обоє любителі рятувати та лікувати тварин – вирішили зайнятися цим професійно. Так завдяки ініціативі Люби у Києві з'явилася перша справжня #Команда порятунку тварин.
«Їздимо на виклики в межах Києва та області. Якщо дійсно надзвичайна ситуація склалася в інших регіонах, теж вирушаємо», - розповідає Михайло Сторожук. Так, минулого року довелося побувати у Дружківці (Донецька область), де загін рятував собаку, що 4 роки просиділа в каналізаційному колодязі. «Навіть місцеві рятувальники ДСНС не зуміли їй допомогти", - каже Михайло, старший рятувальник команди.
ТРИ ЕКІПАЖІ І СТАЖЕРИ
#Команда порятунку тварин працює чітко й злагоджено: один екіпаж з двох рятувальників чергує в місті з 6-ї ранку до 6-ї вечора, потім її підміняє інший і вартує свої 12 годин. Для виїздів за межі області формується третій екіпаж. Рятувальники-добровольці мають навички спелеологів, спелестологів, промислових альпіністів і вміють працювати у тунелях, вузьких щілинах, лазити по трубах, спускатися в печери та інші важкодоступні місця. «Найскладніші випадки - зі звичайними собаками і котами, що примудряються втрапити в дивні ситуації», - зізнається Михайло. В дивних ситуаціях часом опиняються й самі члени команди. Їх одного разу викликали, наприклад, до бабусі, у якої «на городі жив динозавр». Динозаврик виявився ігуаною-втікачкою.

«Зараз наші рятувальники вже не займаються нічим, крім рятування тварин. Не вистачає часу, викликів багато, а людей замало, - пояснює Сторожук. – Щоб навчити одного рятувальника, потрібно 5-6 місяців».
Тому Михайло ладен називати свою команду швидше професіоналами, аніж волонтерами. Останніми її поповнили стажери Маша і Вадим. «Маша - співробітник бригади швидкої допомоги. У вільний час стажується в команді і зовсім скоро стане рятувальником: вчора Маша зняла свого першого кота», - ділиться досягненнями Михайло.
#Команда порятунку тварин (Kyiv Animal Rescue Group)
2427 ВРЯТОВАНИХ ЖИТТІВ
Команда розширюється, статистика врятованих тварин вражає (вона оновлюється на сторінці організації в Facebook). «Стаємо професійнішими: минулого року під час рятувальної операції не загинула жодна тварина», - пишається Сторожук. В 2019-му команда отримала 7813 заявок і виконала 2427 виїздів; роком раніше заявок було 4206, провели 1715 рятувальних операцій!
Рятувальники не за все беруться. «Наприклад тоді, коли людина просто знайшла на вулиці тварину, хвору або безпритульну, - наводить приклад Михайло. – Адже ми не ветеринари і не притулок для тварин. Котів, собак, ворон, голубів ми нікуди не забираємо». Квартири рятувальників давно переповнені тваринами, що перебувають на перетримці. Також не слід звертатися до рятувальників, щоб зловити собаку на стерилізацію або впоратися з чотирилапим, що не підпускає до себе ближче, ніж на 5 м: у команди, нажаль, немає спеціального шприцемета для цього.
ЯК ДОЛУЧИТИСЯ ДО ПРОЕКТУ
#Команда рятувальників тварин «виросла» із волонтерства і шукає постійного фінансування, аби офіційно зареєструвати співробітників і платити їм зарплатню. «Без цього люди працювати довго не можуть. Робота важка, її багато, а працюємо ми за принципом «хто що дасть»», - зізнається Михайло. Дзвінків щодня більше, а кількість оплачуваних виїздів не росте: лише третина прохачів допомоги готові платити за роботу.

Допомогти проекту міг би спонсор, що згодився б платити рятувальникам заробітну плату. «Можна подарувати нам авто з повним приводом для поїздок бездоріжжям – часто дістатися місця події дуже складно», - говорить Сторожук. Бажаючі можуть зробити благодійний внесок на придбання необхідних інструментів (рахунки вказані на сайті команди). Чи взяти до себе одну з тваринок, що перебувають на перетримці вдома у рятувальників, а це зазвичай не менш як 50 котиків-собачок... Долучайтеся!
Тетяна Негода
Змінити світ можеш і ТИ!
#GOZNAMY

ІНШІ ІСТОРІЇ